Рибак Наталя Олександрівна

Фахівець із фізичної реабілітації, психолог Центру мамології LISOD

Напрямки професійної діяльності

Фізична реабілітація, консультації і обстеження пацієнтів на всіх етапах лікування, підбір програми реабілітації з урахуванням етапності лікування та функціональних резервів організму пацієнта. Комплексна фізична протинабрякова терапія (КПФТ) – амбулаторне лікування лімфедеми: мануальний лімфодренаж, бандажування, протинабрякова ЛГ, профілактика, підбір компресійної білизни. Психологічна реабілітація: психосоціальний супровід онкологічних пацієнтів і членів їхніх сімей, Допомога в адаптації пацієнта до діагнозу.

Освіта

 • 2007 ТНУ ім. В.І. Вернадського, м. Сімферополь, фізична реабілітація
 • 2013 ТНУ ім. В.І. Вернадського, м. Сімферополь, психологія

Спеціалізація

Спеціаліст із фізичної реабілітації, загальна психологія

Підвищення кваліфікації

 • 2020 – “Біомеханічне тейпування. Реабілітація і медична практика” м. Дніпро
 • 2016 — курси з кінезіотейпування у Центрі реабілітації “AntiTraumatics” та в Українській академії реабілітації та здоров’я людини, м. Київ
 • 2015 — курси з лімфодренажного масажу в центрі інтегративної тілесної терапії “ІНКОРТЕ”
 • 2015 — курси у науково-освітньому центрі нейрореабілітації на тему “Відновлення мобільності неврологічних пацієнтів”

Кар’єра

 • З 2012 року і по теперішній час — реабілітолог в Центрі мамології LISOD
 • 2010 – 2011 – фізіотерапевт у відділенні гінекології в Медичному Центрі, м. Київ, а також у “Студії краси та здорового тіла”

Участь у наукових форумах

 • 2021 — доповідачка на Форумі онкопацієнтів “Якість життя до та після лікування від раку”, м. Київ
 • 2021 — доповідачка на Школі пацієнтів з меланомою, м. Київ (on-line)
 • 2014 — доповідачка на Українській Міжнародній Мамологічній Конференції, м. Київ
 • 2008 -2009 — фізіотерапевт в Спеціалізованому спінальному санаторії ім. М.Н. Бурденка, м. Саки
 • 2007-2008 — фізіотерапевт у Військовому клінічному санаторії ім. М.І. Пирогова, м. Саки

Освітня та наукова активність

Лекторка першого в Україні двотижневого курсу з онкопластичної хірургії «Реконструктивна, пластична хірургія та реабілітація в рамках мультидисциплінарного лікування хворих на пухлини молочної залози», що організований спільно з кафедрою онкогінекології ХМАПО, та проходять в лікарні LISOD двічі на рік з 2015 року.

Основні друковані роботи

Advanced Oncoplastic Breast Conserving Surgery: Single Institution Experience with 823 Patients. Zhygulin A, Fedosov A, Palytsia V, Vinnytska D, Nedielchev V, Uspenskyi M, Rybak N. Chirurgia (Bucur). 2021 Mar-Apr;116(2 Suppl):59-72. PMID: 33963695.

Відгуки про лікаря

Надежда
Хочу выразить слова благодарности специалисту по физической реабилитации, психологу Центра маммологии Рыбак Наталье. Реабилитация после операции на молочной железе очень важный этап комплексного лечения. Наталья предоставила мне не только высококвалифицированную реабилитацию, но ещё и такую необходимую психологическую поддержку. Наталья Александровна, Вы как солнышко согреваете теплом, возвращаете к полноценной активности и вселяет надежду, что все обязательно будет хорошо! Спасибо Вам за Ваш профессионализм, заботу и внимание.
Світлана Володимирівна
Хочу виразити вдячність колективу мамологічного центру лікарні Lisod. Професійність та сучасний підхід до лікування РМЖ значно краще впливає на стан та одужання жінки. Жигулін А.В., Федосов А.Е., Рибак Н.О., Палиця В.Я., Демченко Ірина - вдячна кожному з Вас за підтримку та швидке відновлення після хірургічного втручання. Завдяки сучасним методам реабілітації - а саме - тейпування, мені вдалось залишитись активною та рухливою. Дружній колектив, з яким хотілось би продовжити спілкування, але поза стінами лікарні:)

Звернення онлайн