Роль реабілітації при РМЗ

Рак грудей — одне з найбільш поширених онкологічних захворювань, які діагностують у жінок. Методи лікування постійно вдосконалюються, підвищується їх ефективність. Проте на кожному етапі терапії можливе виникнення побічних ефектів. Загалом при лікуванні онкологічних захворювань можуть виникати такі фізичні проблеми, як біль, оніміння, набряк, слабкість, втома, скутість, втрата рівноваги і труднощі при русі або ходьбі.
Реабілітологи допомагають пацієнтам справлятися з побічними ефектами лікування раку, поліпшувати своє здоров'я і функціональні можливості, а також швидше повертатися до роботи та інших звичних занять. Головна мета реабілітації — забезпечити підтримання високої якості життя людини на всіх етапах: від діагностики до закінчення лікування, а також після курсу терапії для якнайшвидшого відновлення організму.

Фізична реабілітація

Регулярна фізична активність допомагає зняти стрес, набратися сил, підвищити самооцінку, зменшити занепокоєння, краще спати і відчувати себе більш енергійно. Ми підбираємо індивідуальну програму вправ відповідно до потреб і фізіологічних можливостей пацієнта. Нещодавні дослідження показали, що у жінок, які помірно тренувалися після діагностування раку грудей, показники виживаності поліпшилися на 40% порівняно з неактивними жінками. Крім того, завдяки систематичним заняттям знижується ризик рецидиву захворювання, остеопорозу, діабету й серцево-судинних захворювань.

Перуки

Втрата волосся — один із найбільших страхів пацієнток із раком молочної залози. Справді, деякі препарати, що застосовуються для лікування раку молочної залози, можуть пошкоджувати волосяні фолікули. Це призводить до втрати повної або часткової втрати волосся на голові й тілі. Крім того, негативний вплив на волосся може мати променева терапія, особливо, коли вона спрямована на ділянки голови і шиї.

Лікувальне харчування

При роботі з пацієнтами у LISOD застосовується комплексний персоналізований підхід із врахуванням стану, симптомів, супутньої патології, генетичних особливостей метаболізму, видів та етапів лікування, доказів у харчуванні, що ґрунтується на міжнародній практиці. З однієї сторони сама хвороба, з іншої — методи лікування можуть погіршити харчовий статус пацієнта, знизити рівень засвоєння поживних речовин, спровокувати втрату ваги та, як наслідок, зменшити ефект від лікування. Саме тому дотримання принципів правильного харчування є важливою складовою профілактики та лікування раку. При складанні індивідуальних рекомендацій обов'язково оцінюється загальний стан здоров'я людини, надається об'єктивна оцінка харчового статусу та, залежно від потреб пацієнта, приймається рішення щодо необхідної нутрітивної підтримки.

Спеціальна білизна

У Центрі мамології LISOD ми забезпечуємо пацієнток необхідною високоякісною білизною — бюстгальтерами та купальниками. У ранньому післяопераційному періоді пацієнтці буде надано спеціальну білизну, що відповідає об’єму та методу операції. Вона допоможе більш зручно й безпечно пройти цей період. При потребі ми допоможемо підібрати та замовити зовнішні протези грудей для пацієнток, яким була проведена мастектомія без виконання одномоментної реконструкції.

Допомога психіатра жінкам із РМЗ

Дані багатьох досліджень підтверджують, що жінки, у яких діагностовано рак молочної залози, страждають від психологічних переживань. Виникає тривалий психологічний дистрес, який негативно позначається на здоров'ї пацієнток. Перебуваючи в стані дистресу, жінка не може адаптуватися до ситуації та її наслідків. Сильне хвилювання, порушення сну, зниження настрою на постійній основі або надзвичайно виражено — це ті симптоми, з якими потрібно негайно звернутися за допомогою до психіатра.

У вас виникли запитання?
Напишіть нам або зателефонуйте

Наші фахівці допоможуть знайти відповіді на всі ваші запитання
Україна, Київська обл., Обухівський р-н, с. Плюти, вул. А. Малишка, 27

Звернення онлайн