Лімфодренажне тейпування

При видаленні лімфатичних вузлів є ризик розвитку лімфедеми. Застій лімфи підвищує тиск в тканинах, унаслідок цього зменшується простір між шкірою і м’язом та сповільнюється природний відтік лімфи. Тиск лімфи безпосередньо впливає на больові рецептори, які спричиняють симптоми дискомфорту, больові відчуття.

Перед накладенням тейпа на ділянку набряку м’яз і шкіра над ним розтягуються. Після накладення нерозтягнутого кінезіотейпа шкіра, м’яз і зв’язки скорочуються й повертаються до початкового стану, а це призводить до формування шкірних складок у вигляді хвиль. Шкіра піднімається над м’язами, що власне і створює додатковий внутрішній клітинний простір і полегшує відтік лімфи. Завдяки цьому знижується стимуляція нервових рецепторів, що веде до припинення больових відчуттів. Сполучні тканини розслабляються, поліпшується лімфоток. У поєднанні з рухами тіла кінезіотейп розтягує шкіру і масажує її. Це теж поліпшує відтік лімфи.

Механізм дії

Лімфодренажне тейпування спрямоване на:

оптимізацію лімфо- і кровотоку;

• зменшення запального процесу;

знеболення;

поліпшення обміну речовин на мікроциркуляторному рівні.

Лімфатична техніка накладення тейпа

Довжину тейпа необхідно відміряти по руці, коли вона зігнута. Залежно від довжини, тейп розрізається на 4-6 довгих смужок. Основа (якір) тейпа повинна мати 4-5 см. Тейп накладають у напрямку до найближчих лімфатичних вузлів. Тейп накладається без натягу в напрямку потоку лімфи, смужки хвилястими або прямими лініями накладаються на шкіру з мінімальним натягом. Для посилення ефекту можна накласти два віялоподібних тейпа. Правильна техніка виконання процедури забезпечує більш інтенсивний відтік лімфи.

Протипоказано використовувати кінезіотейпи:

  • на відкритих ранах;
  • при шкірних інфекціях;
  • при будь-яких ушкодження або подразненнях шкіри;
  • при глибокому тромбозі вен;
  • при гострій серцевій недостатності;
  • при локальному розташуванні злоякісної пухлини і метастазуванні.

Процедура тейпування при лікуванні лімфедеми використовується в комплексі, а не як єдиний метод лікування.

Звернення онлайн