Втрата волосся і вибір перуки

Втрата волосся — один із найбільших страхів пацієнток із раком молочної залози. Справді, деякі препарати, що застосовуються для лікування раку молочної залози, можуть пошкоджувати волосяні фолікули. Це призводить до втрати повної або часткової втрати волосся на голові й тілі. Крім того, негативний вплив на волосся може мати променева терапія, особливо, коли вона спрямована на ділянки голови і шиї. 

Водночас варто знати, що не всі пацієнти під час лікування втрачають волосся. Навіть прийом одного й того ж препарату не означає, що виникнуть однакові побічні ефекти. Тож серед пацієнток, яким рекомендовані однакові ліки, одні можуть втратити волосся, а інші — ні. 

Найчастіше випадіння волосся розпочинається через 1-3 тижні після початку хіміотерапевтичного лікування і досягає максимуму через 1-2 місяці. Водночас шкіра голови стає дуже чутливою, вимагає обережного догляду і миття. 

Хороша новина — найчастіше волосся починає відростати ще до закінчення лікування. При цьому нове волосся може мати інший колір, бути більш кучерявим або більш прямим, густішим або тоншим. Проте така різниця зазвичай є тимчасовою. 

Поради на період лікування:

 • Використовуйте м’яку щітку для розчісування волосся.
 • Оберіть шампунь, що не буде подразнювати шкіру.
 • Коли волосся почине випадати, підстрижіться коротко. 
 • Після втрати волосся використовуйте сонцезахисні засоби на шкірі голови, щоб захистити її від сонячних опіків.

Перуки

Чи носити перуку — це питання кожна жінка розв’язує на власний розсуд. Дехто з пацієнток намагається зберегти звичний зовнішній вигляд і обирає перуки. Інші надають перевагу легким шарфам, хустинкам, кепкам, банданам. Також іноді пацієнтки не користуються нічим — і ходять з непокритою головою. Кожен варіант має право на існування.

Якщо ви вирішили носити перуку, ось декілька порад з цього приводу:

 • Підберіть перуку ще до того, як втратите своє волосся. Це дозволить вам зробити найкращий вибір — максимально наближений до вашої зовнішності.
 • Щоб підібрати перуку того ж відтінку, що й ваше волосся, орієнтуйтеся на колір на верхівці голови.
 • Ви можете обрати перуку із такою ж зачіскою й кольором, що має ваше власне волосся. Або можете експериментувати і обрати колір чи зачіску, яких ви ніколи не мали.
 • Приміряйте кілька варіантів, поки не знайдете той, що вам сподобається.
 • Синтетичні перуки зазвичай легше укладати і доглядати, ніж перуки з натурального волосся. Коштують вони дешевше.
 • Перуки з натурального волосся можна стригти, укладати і фарбувати так само, як і власне волосся. Така перука є більш довговічною, але може реагувати на зміну погодних умов, вимагати відновлення або частішої укладки.
 • Використовуйте спеціальні засоби догляду за перуками. 

Звернення онлайн