Мануальний лімфодренаж (МЛД)

Техніку мануального лімфодренажу представив у 1936 році на конгресі в Парижі Еміль Воддер.

Нині це одна з добре досліджених методик мануальної терапії — спеціальний вид масажу, завдання якого — поліпшити роботу лімфатичної системи, не посилюючи при цьому кровотік.

Існує різниця між мануальним лімфодренажем, що виконаний правильно, й класичним масажем. На жаль, мануальним лімфодренажем дуже часто називають досить грубі техніки впливу на кшталт антицелюлітного або скульптуруючого масажу тощо.  Але при лікуванні лімфедеми такі методи не застосовуються! При мануальному лімфодренажі навіть легке почервоніння шкіри вважається помилкою фахівця: процедура взагалі не повинна посилювати кровотік, оскільки це призводить до збільшення навантаження на лімфатичну систему, що при лімфедемі  неприпустимо.

У мануальному лімфодренажі існує кілька прийомів, але їх усі можна звести до одного найголовнішого — «коло на місці». Рука фахівця з КФПТ кладеться на певну область, потім зміщується в потрібному нам напрямку (за ходом лімфатичних судин) разом зі шкірою, без ковзання і легко повертається назад. Все це робиться м’яко, безболісно. Мануальний лімфодренаж повинен працювати саме на поліпшення транспорту лімфи, на її відтік. Залежно від того, на якій частині тіла робиться прийом «коло на місці», може змінюватися розташування рук, використовуватися одна або дві руки. Мануальний лімфодренаж ніколи не робиться тільки на ураженій кінцівці. Він починається завжди з центральної частини (лімфатичних вузлів — надключичних, передньошийних, шийних, потиличних), тому що його завдання — активізувати роботу всієї лімфатичної системи, щоб та частина тіла, де порушена робота лімфатичної системи, змогла впоратися з навантаженням.

Важливим етапом є робота з дихальними вправами – дихання животом. Це дозволяє знизити тиск у великих лімфатичних судинах, які розташовуються усередині тіла. Завдяки дихальним вправам знижується тиск в лімфатичній системі, стимулюється її робота.

Дуже добре, якщо після закінчення лікування в клініці пацієнт (або його родичі, яких навчили під час лікування фахівці з КФПТ) продовжує  робити мануальний лімфодренаж на дому, тоді II фаза КФПТ (фаза утримання результату) стає ще більш ефективною.

Звернення онлайн