Рак Педжета

Рак Педжета – особливий тип пухлин молочної залози, що зовнішньо проявляється ураженням соска. Це захворювання належить до рідкісних форм і часто асоційоване із неінвазивною або інвазивною карциномою молочної залози.

Діагностика раку Педжета

Діагностика захворювання базується на огляді лікаря, візуальних методах діагностики (мамографія або УЗД) та біопсії ураженої ділянки соска. Біопсія включає взяття на аналіз хірургічним шляхом ділянки ураженої шкіри і ретельне дослідження її під мікроскопом. Важливим моментом є техніка хірургічної біопсії – саме отримання клаптика шкіри на всю глибину дозволяє повноцінно дослідити зміни у тканинах і встановити точний діагноз.

Симптоми раку Педжета

Симптомами прояву захворювання є екзематозне ураження сосково-ареолярного комплексу без ознак алергічної реакції в інших ділянках шкіри. Як правило, рак Педжета не викликає больових відчуттів. 

Лікування раку Педжета

Зазвичай такий тип пухлини не є небезпечним для життя пацієнтки, але повне обстеження молочної залози може виявити асоціацію даного типу захворювання з інвазивною карциномою. В такому випадку лікування буде більш комплексним та агресивним.

Лікування раку Педжета залежить від того, чи виявлені супутні патології в молочній залозі. Хірургічне лікування полягає у проведенні мастектомії (повного видалення залози із ураженим сосково-ареолярним комплексом) з одномоментним відновленням форми грудей за допомогою імпланту або центральної лампектомії (органозберігаюча операція, що включає видалення пухлини в межах здорових тканин із пластикою дефекту власними тканинами тіла).

При проведенні мастектомії пацієнтка може уникнути променевої терапії. Після органозберігаючої операції додатковим етапом лікування є опромінення оперованої залози з метою зменшення ризику виникнення місцевого рецидиву. 

Якщо після видалення ураженої ділянки молочної залози при дослідженні під мікроскопом буде виявлена інвазивна карцинома, то лікування буде відповідати стадії та біологічним характеристикам виявленої пухлини.