Скринінг РМЗ

Існує декілька захворювань, які можуть призвести до смерті, якщо лікування не призначене або проведене несвоєчасно. Проте при своєчасному виявленні такі хвороби можна успішно вилікувати. До них належить і рак молочних залоз.

Своєчасне виявлення – це визначення наявності проблеми в молочних залозах до того, як вона буде мати клінічні прояви. Тобто такі новоутвори не відчуваються на дотик, не викликають ураження соска чи шкіри, зазвичай дрібні, не вражають лімфовузли тощо.

А як можна виявити те, чого не видно зовні та що не пальпується? 

Для цього необхідно регулярно проходити щорічне обстеження – мамографію. Такі заплановані обстеження здорових людей з метою виявлення захворювань на ранніх стадіях називають скринінгом.

На мамограмах (зображеннях, отриманих під час проведення мамографії) можна виявити найменші підозрілі зміни. Наприклад, мікрокальцинати – дрібні ділянки звапнення, що можуть бути ознакою пухлини без клінічних проявів.

У розвинутих країнах необхідність проведення мамографічного скринінгу не викликає сумнівів після наукового обґрунтування. Тож в таких країнах вже багато років існують державні скринінгові програми для жінок (держава оплачує обстеження для кожної дорослої жінки), що допомагають зберегти життя.

В Україні ми піклуємось про своє здоров’я самотужки. 

Втім,  маємо все необхідне для якісного обстеження жінок – в LISOD працює новітній цифровий мамограф із функцією томосинтезу та досвідчений персонал. 

У разі потреби мамографія може бути доповнена ультразвуковим дослідженням, а у випадках виявлення підозрілих утворів – проведенням біопсії тощо.

Звернення онлайн