Центр мамології LISOD: навчаємо закордонних колег

Дата публікації: 22.02.2022

Центр мамології LISOD продовжує просвітницьку діяльність як навчальний центр BRESO. Так, у лютому протягом двох тижнів стажування в центрі проходив хірург-мамолог Драгомір Тімбур з International Hospital Medpark (Кишинів, Молдова).

Чому закордонні колеги приїздять саме до LISOD? Чого може навчитись хірург під час стажування? Що важливіше: техніка хірурга чи структура лікування? Слово — лікарю Тімбуру.

«Усі знають, що керівник Центру Андрій Жигулін — чудовий спеціаліст, у якого можна багато чого навчитись. Проте організаційна складова цікавила мене не менше, ніж хірургічне лікування та технічні нюанси, якими поділився Андрій Валентинович.

У Центрі мамології LISOD практикується комплексне лікування раку молочної залози у пацієнток. Тож мене дуже цікавив «шлях пацієнтки» — від першого звернення й консультації клінічного онколога до етапів діагностики, складання плану лікування на міждисциплінарному консиліуму — і, зрештою, до реабілітації, яка також дуже важлива.

Злагоджений «ланцюжок ведення пацієнта», на мою думку, допомагає всім залученим лікарям, зокрема хірургам, і водночас дозволяє пацієнткам отримати найкращі результати лікування. Кожна актуальна задача в LISOD має фахівців, які її розв’язують. Наприклад, непомітна, на перший погляд, робота адміністратора дозволяє хірургам та іншим клінічним спеціалістам зосереджуватись безпосередньо на лікуванні, не відволікаючись на організаційні питання. Такого злагодженого процесу я не зустрічав ані в лікарнях Молдови, ані в Туреччині, де я також стажувався.

Окрема подяка Андрію Жигуліну за ті хірургічні техніки, які він показав. Раніше я бачив результати проведених ним втручань на медичних конференціях та симпозіумах. Проте знати, що таке можливо, — це одне, а зрозуміти, як цього можна досягти, — зовсім інше. Побачити виконання онкопластичних операцій наживо, а не онлайн, мати можливість ставити питання й отримувати відповіді —  це дуже важливо для мене як для хірурга, який хоче підвищити власну майстерність.

Звісно, на 100% перейняти досвід Андрія Валентиновича і одразу почати виконувати такі самі високотехнічні операції — неможливо. Проте з чогось потрібно починати, і я думаю, те, що я дізнався в Центрі мамології LISOD, буде чудовим стартом розвитку онкопластичної хірургії молочної залози в лікарні Medpark, у якій я працюю. Будемо починати з малого і розвиватися».

По завершенню стажування Драгомір Тімбур отримав міжнародний сертифікат BRESO, а вже зовсім скоро на навчання до Центру знову приїдуть закордонні колеги. Лікарі Центру впевнені: від обміну досвідом виграють усі — і ми, і наші колеги, і, що найважливіше, жінки, які не тільки подолають рак молочної залози, але й залишаться з красивими грудьми. Тож якщо ви так само хочете поліпшити власні онкопластичні техніки —  звертайтесь до Центру мамології LISOD. Ми завжди готові поділитись досвідом.